Kurz pozitívneho myslenia – aj taký je život v Anglicku

Kurz pozitívneho myslenia – aj taký je život v Anglicku
5 (100%) 3 votes

“Život v Anglicku ma zmenil.”

Vždy keď začíname nejakú novú etapu nášho života, nevieme čo máme očakávať.

Niekto očakáva veľa a môže sa sklamať, iní neočakávame radšej nič veľké a výsledok môže byť úžasný. Každé rozhodnutie nám do nášho života niečo prinesie. Avšak potichučky si z neho niečo aj vezme. Tak to už asi chodí.

V takejto etape života som sa ocitla aj ja. Ako sa to celé začalo a prečo, som tak trochu opísala v mojom predošlom článku. Dnes sa chcem skôr venovať tomu, aký úžasný je život v Anglicku. Alebo aj nie je? Posúďte sami. 🙂

 

Život v Anglicku
Kolegovia z práce mi pripravili nezabudnuteľnú oslavu narodenín. Aj taký bol môj život v Anglicku. 🙂

 

Život v Anglicku má svoje pozitíva, o tom niet pochýb

 

V Anglicku som pracovala ako čašníčka. Táto práca ma zo začiatku bavila. Učila som sa nové anglické frázy, denne som spoznávala zaujímavých ľudí.  Po práci sme väčšinou s kolegami skočili na drink do baru vedľa.

Ako čašník v dobrej reštike si dokážeš zarobiť kráľovsky. Bežné veci platíš z tringeltov – môžeš si kúpiť čokoľvek, čo ti po ceste štrngne do nosa. Ísť na drink pokojne aj každý deň. A ešte ti aj ostane. To znie super, povieš si. Je to však to, čo od života naozaj chceš?

 

Život v Anglicku
To boli tie chvíle, keď ma ešte moja práca napĺňala. Pekné spomienky. (Ospravedlňujem sa za neporiadok, ale ja som barman nebola. 😀 Kvalita fotky tiež nič moc, ale inú nemám.)

 

Život v Anglicku
Pohodička po práci. Občas sa mi spokojní zákazníci poďakovali aj takto.

 

Každá minca má dve strany – život v Anglicku nie je výnimkou

 

Predtým ako sa rozhodneš sám vycestovať a skúsiť aký je život v Anglicku by si mal vedieť, že to nebude “med lízať”. Je možné, že sa dostaneš do situácie, keď nebudeš mať kde bývať. Budeš bezdomovec. Prídeš o prácu. Nebudeš mať peniaze. Ak budeš mať veľkú smolu, tak sa niekto pokúsi tvoju situáciu zneužiť a s ňou aj teba. Doslova.

Toto je len pár vecí, ktoré sa prihodili mne. Chcem tým však povedať, aby si sedel doma a nikam nechodil? Kdeže.

Ja som takisto s ničím takým nerátala. A síce mi v tých chvíľach nebolo všetko jedno, dnes som za to všetko, čo som prežila vďačná. Aj zato zlé. Naozaj.

 

Život v Anglicku
Dobre. Za toto až taká vďačná nie som. 😀

 

Život v Anglicku
Jedno z mojich ubytovaní v UK. Platila som 550 libier/mesiac. Nevydržala som tam ani ten jeden. Na týchto “spolubývajúcich” už nespomínam. Radšej.

 

Koľko jazykov ovládaš, toľkokrát si človekom

Ak toto všetko vydržíš a preskáčeš, mám super správu. Za určitý čas plynule hovoríš ďalším jazykom. Ani nevieš ako. Už v predošlom článku som spomínala ako som spoznala osobne ľudí, ktorí do UK prišli a nevedeli ani ceknúť. Za pár mesiacov to bola minulosť.

Ak sa naozaj posnažíš a ideš si za svojím, tak ti zaručujem, že to dokážeš. Nebude to ľahká cesta, ale ide to. Len musíš chcieť.

 

Prečo tvrdím, že negatívne skúsenosti sú na nezaplatenie?

Tie príjemné skúsenosti mi zaručili pekné spomienky na obdobie prežité za hranicami. Noví priatelia, nekonečné rozhovory po práci pri pohári vína. Spoznávanie odlišnej kultúry, či jazyka.

A tie nepríjemné? Posunuli ma ďalej. Míľovými krokmi. Dovolím si povedať, že keby som 10.apríla 2015 neurobila krok, ktorý som urobila a že nebol jednoduchý…tak dnes by som bola niekto úplne iný.

 

Život v Anglicku ma prestal napĺňať

Prečo sa do Anglicka momentálne neplánujem vrátiť? Túto otázku počúvam dodnes. Mám na to viacero dôvodov. Nebudem ich tu všetky vypisovať, spomeniem však ten najdôležitejší.

V Anglicku som sa nikdy necítila ako doma.

Predstavte si, že takmer 2 roky žijete niekde sami a ste odlúčení od svojich najbližších. Odrazu si uvedomíte, čo je naozaj dôležité a čo menej. Zmenia sa vám hodnoty. Aspoň mne sa to stalo. Spoznala som veľmi veľa ľudí, ktorí za hranicami žijú mnohonásobne viac rokov. Hlavným dôvodom sú peniaze. Neberiem im to. Ale keď som sa niektorých z nich opýtala, či sú takto šťastní…

Odpoveď takmer vždy znela rovnako. A áno to nebolo.

 

Zivot v Anglicku
Doma je doma. Nemenila by som.

 

Vždy je dobré vedieť, prečo robím to, čo robím

Úprimne povedané, do UK som neodišla s cieľom prežiť tu celý svoj život. Hlavným dôvodom bolo naučiť sa anglicky tak, aby som dokázala anglicky myslieť. Misia splnená. Druhý dôvod bol jasný. Zarobiť si peniaze na cestovanie. Misia dva splnená tiež.

Je fajn si po čase uvedomiť, že aj keď to nebola ľahká cesta, zvládli sme to. O to krajší pocit v sebe máme.

 

Občas získame viac ako sme očakávali

Pamätám si akoby to bolo včera. Vystúpila som z lietadla, nasadla do auta vtedy ešte neznámeho človeka. Ubytovala sa, nastúpila do práce a žila si svoj “vysnívaný život v Anglicku”. Odvtedy ubehli takmer 2 roky.

Ešte dnes mám v sebe zmiešané pocity z toho všetkého, čo som v UK zažila. Výsledok je však jednoznačný. Rozhodnutie odísť, pracovať a žiť v cudzej krajine vnímam ako jedno z najlepších v mojom živote. Zmenilo mi pohľad na život. Avšak dnes by som sa tak už nerozhodla. Paradox však? Tým chcem povedať len toľko, že ak túžiš po niečom práve teraz, tak to urob teraz. Prečo? Pretože ak to neurobíš, môže sa stať, že nezistíš aké by to bolo.

A kým by si bol dnes ty. 🙂

 

Aj tebe sa stáva, že si po čase uvedomíš, že tie nepríjemné chvíle v živote ťa v konečnom dôsledku posilnili? Pokojne mi napíš svoju skúsenosť do komentára – dole pod článkom.

Facebook komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *