Riverside Jasná: Môj pobyt v Nízkych Tatrách/cestujem po Slovensku

Riverside Jasná: Môj pobyt v Nízkych Tatrách/cestujem po Slovensku
5 (100%) 5 votes

Nedávno som si uvedomila, že aj ja som jeden z tých cestovateľov, ktorý túži vidieť celý svet. Ale svoju krajinu nepozná. A to je chyba. Rozhodla som sa, že toto leto precestujem čo najviac zo Slovenska. Zo severu na juh, cez východ až na západ. Preto mi padlo úplne vhod, keď mi medzi mailami pristála ponuka od hotela Riverside Jasná, ktorý sa rozhodol podporiť ma v mojom cestovaní po Slovensku. Pobyt na 2 noci v Jasnej, Nízkych Tatrách – Hotel Riverside Jasná. Chceš vidieť Slovensko? Tak choď do toho. Povedala som si.

 

Riverside Jasná
Slovensko nám ponúka viac ako by sme si mysleli.

 

Ubytovanie v hoteli Riverside Jasná

Keďže som sa stále nedokopala k tomu urobiť si vodičák, jediný spôsob ako sa sem dostať bolo nasadnúť na vlak a prestúpiť v Liptovskom Mikuláši na autobus. Ten ťa ale odvezie priamo pred Hotel Riverside Jasná, zastávka Demänovská ľadová jaskyňa.

Na recepcii ma privítala veľmi milá recepčná, ktorá mi odovzdala kľúče od izby a dala tipy, čo vidieť v okolí. Keďže som nechcela stratiť ani minútu, rozhodla som sa prejsť k Demänovskej jaskyni, ktorá sa nachádza len pár minút peši od hotela. Zostala som trochu prekvapená zistením, že v jaskyni si musíte okrem vstupu 8€ pre dospelú osobu priplatiť 10€ za fotenie. Ja neviem, ale príde mi to trochu moc. Jaskyňa bola aj tak v pondelok zatvorená. Moc mi to ale nevadilo, aspoň som sa prešla a obdivovala nádhernú tatranskú prírodu všade naokolo.

 

Riverside Jasná
Hotel Riverside Jasná z vonku

 

Riverside Jasná
Moja izba s výhľadom na hory

 

Riverside Jasná
Trošku som sa zahrala na detskom ihrisku v areáli hotela. 😀

 

Riverside Jasná
Okolie hotela nemá chybu. Občas si treba odskočiť z rušného mesta a len tak chillovať.

 

Výlet k Vrbickému plesu

Na druhý deň sme sa s bráškom, ktorého som vzala so sebou rozhodli, že pôjdeme na výlet k Vrbickému plesu. Toto pleso sa nachádza len pár minút autobusom od hotela Riverside Jasná, kúsok od zjazdoviek v Jasnej. Je to krásne a pokojné miesto.

Keďže nám počasie príliš neprialo a väčšinu času nám pršalo, boli sme takmer jediní návštevníci na tomto mieste. Nevadí. Páčilo sa mi, že aj pre tento prípad tu bol postavený malý drevený altánok, kam sme sa mohli schovať. Určite keď budem mať niekedy cestu okolo, znova sa tam zastavím na prechádzku. Veľmi pekné miesto, či už pre deti alebo dospelých.

 

Riverside Jasná
Vrbické pleso je najväčšie prirodzené jazero v Nízkych Tatrách. A ja som o ňom nikdy predtým nepočula???!! 😮

 

Riverside Jasná
Počasie nám síce vôbec nevyšlo, aspoň sme s mojím bratm mali konečne čas pokecať. 🙂

 

Dokonalé raňajky ala Hotel Riverside Jasná

Musím sa priznať, že raňajky v hoteli Riverside Jasná boli priam kráľovské. Podávali sa v reštaurácii, ktorá je hneď vedľa hotela. Formou bufetových stolov. Na výber sme mali od kávy, cez džúsy, vodu, čaje. Sladké – lievance, jogurty, müsli, wafle, ovocie. Slané – vajíčka, klobásky, rôzne druhy šunky, syra, pečivo. A to nie je všetko. Naozaj si bolo z čoho vyberať. Občas sa stretnem s tým, že keď sú raňajky v cene hotela, tak nie sú bohviečo. To však nie je prípad hotela Riverside Jasná. Raňajky boli mega dobré!

 

Riverside Jasná
Raňajky v podobe bufetových stolov.

 

Riverside Jasná
Aj vy máte také to, že nemáte radi sladké jedlo, keď ide o raňajky, obed alebo večeru? 😀

 

Riverside Jasná
Oči mi jedli. 😀

 

Čo sa mi na ubytovaní Riverside Jasná páčilo najviac?

 

  • dostupnosť autobusom a zastávka priamo pred hotelom
  • milý a nápomocný personál na recepcii aj v reštaurácii
  • zľava pre ubytovaných v reštaurácii
  • detské ihrisko v areáli hotela, detský kútik vedľa recepcie
  • parkovisko priamo pred hotelom
  • prístupnosť k Demänovskej jaskyni, k Vrbickému plesu, k zjazdovkám v Jasnej
  • rýchly internet, hojdacie siete v areáli
  • veľký sprchový kút, ktorý som si zamilovala a chcem mať taký doma! 😀

 

Hotel Riverside Jasná je svojou polohou dokonalým miestom pre pobyt v Nízkych Tatrách. Nebeský pokoj, tatranská príroda, šum potoka a horský vzduch. To je to, čo človek potrebuje, keď si chce vyčistiť hlavu a nič neriešiť.

 

Riverside Jasná
Hojdacie siete v areáli hotela Riverside Jasná pri potôčku boli super cool! 😛

 

TIP pre teba: Pozri si portál jasná-ubytovanie, kde nájdeš ešte viac možností ubytovania sa v lokalite Jasná, Nízke Tatry. Okrem hotela Riverside Jasná ponúkajú apartmány Ski & Sun, chaty v Jasnej alebo penzión Maxim, ktorý je family friendly. 

 

Za 2 dni sa nedalo stihnúť všetko, čo som chcela. Určite by som si v budúcnosti šla vyskúšať bobovú dráhu vo vedľajšej dedine Pavčiná Lehota. Výstup na Chopok a výlet do kontaktnej ZOO v Liptovskom Mikuláši. Ten je už na mojom zozname. Na Slovensku máme tak krásnu prírodu a toľko skvelých atrakcií, že toto leto sa určite nudiť nebudem! 🙂

 

 

 

 

 

Facebook komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *