Kto som? Čo som?

Kto som

 

Volám sa Monika, kamoši ma volajú Mony. Narodila som sa 28.12.1993, Žilina.

Ako 21 ročná som nechala vysokú školu a rozhodla sa odísť sama do Anglicka, kde som žila a pracovala takmer 2 roky.

Táto skúsenosť mi otočila život naruby. Z ustráchaného dievčatka, ktoré nevedelo čo chce, sa stal človek, ktorý má svoj smer a ide si po svojom.

 

 

Nemám rada stereotyp, doslova sa mu vyhýbam.

Pokiaľ ma niečo prestane napĺňať, skôr či neskôr od toho upustím. Nevidím totiž zmysel robiť v živote veci, ktoré ma nenapĺňajú. Niekto to považuje za nezodpovednosť, ja tomu hovorím rozhodnosť žiť tak ako chcem ja, nie druhí.

Som presvedčená o tom, že najdôležitejší človek v živote každého z nás by sme mali byť my sami. Pretože ak si nedokážeme vážiť samých seba, tak ako si chceme vážiť a milovať iných? Nejde to…

 

Čo pre mňa znamená cestovanie?

 

Thajsko – marec 2017

Trvalo mi 20 rokov, kým som prišla na to, čo ma skutočne napĺňa. V živote som si musela preskákať všeličo, prišla som o veľa ilúzií a veľa krát sa stratila sama v sebe.

Keby som však mala pomenovať jednu jedinú činnosť, bez ktorej si svoj život neviem predstaviť, bolo by to cestovanie.

Keď cestujem, vtedy som to ja. Cestovanie mi dáva vnútorný pokoj, pocit šťastia a istotu, že svet je úžasný a žiť sa oplatí.

Tento blog som založila nedávno, koncom marca 2017. V mojich myšlienkach však držím všetky moje zážitky z cestovania už niekoľko rokov. Chcem ukázať ľuďom, že aj keď nie vždy je všetko tak ako si predstavujeme, vždy sa to dá zmeniť a začať myslieť pozitívne. Stačí sa len postaviť na vlastné, určiť si, čo je pre nás v živote to podstatné a ísť si za tým.

 

Myslím si, že som živým príkladom toho, že keď sa chce, tak sa dá všetko. Úplne všetko. A to je aj motto, ktorým sa už zopár rokov riadim.

Mám toho pred sebou ešte veľa, čo chcem v živote skúsiť a dokázať, mojím najväčším snom je však navštíviť každý kút tohto sveta. A som ochotná tomu podriadiť vo svojom živote naozaj veľa. Pretože ak máš nejaký sen a chceš si ho splniť, občas mu musíš aj niečo obetovať. Bez toho to nejde.

 

Prečo som sa rozhodla založiť tento blog?

Cestovanie milujem, no zároveň milujem svoje zážitky s niekým zdieľať. Uvedomila som si, že vo svojom okolí mám veľmi málo ľudí, ktorí zmýšľajú podobne ako ja. O láske k cestovaniu ani nehovorím.

Zo začiatku to bolo pre mňa ubíjajúce, vysvetľovať kamarátom a známym, prečo som napríklad nechala školu a idem sama do UK. Alebo prečo som si len tak kúpila letenku a 3 týždne ma neuvidia. Nerozumeli mi. A ja som sa cítila zvláštne.

Potom som sa dostala k cestovateľským blogom. Vďaka nim som zistila, že nie som jediný mimoň na svete, ktorý zmýšľa inak. Ide proti prúdu.

Niektorí ľudia ma svojimi príbehmi a odhodlaním ísť si za svojím nakopli tak, že som bola schopná ich čítať aj do noci. Vždy keď som mala voľno. Čítala som a čítala.

Uvedomila som si, že je to skvelý prostriedok na to, ako najmä mladým ľuďom ukázať, že žiť sa dá aj inak ako je niekde tam predpísané. A že cestovanie nám do života môže dať oveľa viac ako si niektorí vôbec dokážeme predstaviť.

A tak som tu.

 

Čo získaš čítaním mojich článkov?

Ak nie si otvorený novým veciam a rád si žiješ vo svojej bubline komfortnej zóny tak nič.

Ak však chceš žiť svoj život naplno a robiť to, čo ťa v živote baví a napĺňaukážem ti prostredníctvom mojich vlastných zážitkov, rozhodnutí a skúseností, že to ide.

A je úplne jedno kto si, ako vyzeráš a koľko máš rokov. Jediné čo musíš urobiť, je chcieť. Keď budeš chcieť, tak to pôjde.

Ak k tomu všetkému rád cestuješ, mám dobrú správu. Práve si sa preklikal k cestovateľskému blogu, na ktorom píšem okrem iného o odhodlaní vycestovať, zbavení sa strachu z neznámeho a keď budeš čítať pozorne, určite nájdeš aj zopár tipov na skvelé výlety, ktoré ťa určite nebudú stáť majland. 🙂

 

Kto som
Portugalsko – december 2014

 

Čo okrem cestovania milujem?

 • milujem, keď sa ľudia usmievajú,
 • milujem, keď sú ľudia úprimní,
 • milujem dobrú kávu,
 • milujem slnko a prírodu,
 • milujem moju mamu a súrodencov,
 • milujem spontánne rozhodnutia,
 • milujem ľudí, ktorí myslia pozitívne,
 • milujem inteligentný humor a úprimný smiech

 

Čo naozaj nemusím?

 • faloš, klamstvo a neúprimnosť,
 • neznášam čakanie,
 • negatívne myslenie,
 • hlúpe televízne programy,
 • agresívnych a opitých ľudí,
 • krik a hádky,
 • ľudí, ktorí súdia iných ľudí

 

 

 

Už len taká poznámka.

Ak po niečom túžiš a naozaj to chceš, nečakaj. Nečakaj na správny moment. Urob to teraz. 

Ja som nikdy neoľutovala. 🙂