Toto sú tie najkrajšie miesta na Slovensku, ktoré ti odporúčajú slovenskí travel blogeri

Toto sú tie najkrajšie miesta na Slovensku, ktoré ti odporúčajú slovenskí travel blogeri
4.6 (91.76%) 17 votes

Prichádza víkend a ty premýšľaš, kam na výlet by si sa vybral v tomto krásnom počasí? V tom prípade čítaj ďalej. Na mojom blogu píšem články o cestovaní, keďže cestovanie je moja najväčšia vášeň. Avšak, veľa mojich čitateľov a známych sú ľudia, ktorí cestovať túžia, ale: Nemajú odvahu vycestovať niekam ďalej. Nemajú na to finančné prostriedky alebo nemajú čas kvôli škole, či práci. Toto leto trávim po dlhej dobe práve na Slovensku a preto som sa rozhodla cestovať čo najviac vrámci našej krajiny a tak ti ukázať, že niekedy netreba ísť až tak ďaleko, aby si videl alebo zažil niečo úžasné. Je nás určite veľa, ktorí zdieľame tento názor a uvedomujeme si, aké krásy nám naša krajina ponúka. Tak prečo ich neobjaviť?

Na Slovensku
Tip na úvod: Prekrásne Vodopády Studeného potoka vo Vysokých Tatrách. Nie nadarmo sa hovorí, že najkrajšiu prírodu na Slovensku možno vidieť práve v Tatrách.

 

NAJ miesta na Slovensku podľa našich travel blogerov

Oslovila som viacerých travel blogerov, ktorí precestovali už kus sveta. Ale vieš čo? Každý z nich si uvedomuje jednu vec. A to je práve fakt, že naše Slovensko je skutočne krásna krajina. A mali by sme to šíriť ďalej. Preto som sa každého jedného opýtala na rovnakú otázku, ktorá znie: Vedel/a by si si vybrať jedno miesto na Slovensku, ktoré by si určite odporučil/a vidieť každému?

Každý z nich mi s nadšením odpovedal na moju otázku, ale nezabudol dodať, že je to dosť náročná otázka. Prečo? Pretože na Slovensku toho máme skutočne veľa, čo stojí za to. Napriek tomu, si vybrali pre nich to naj miesto a tu sú ich odpovede:

Peter Hoferek (hogy.sk)


Na Slovensku
Kvačianska dolina (zdroj: Peter Hoferek)

Miesto, ktoré by som na Slovensku odporučil navštíviť sú Oblazy v Kvačianskej doline. Nachádza sa tam kompletne zrekonštruovaný, plnefunkčný vodný mlyn. Na tomto mieste si človek naplno dokáže predstaviť um našich predkov a zároveň obrovské množstvo práce, ktorú denne miestni obyvatelia vykonávali. Krásna príroda len dokresľuje malebnosť tohoto miesta a každý návštevník podľa mňa na chvíľu zabudne na všetky starosti vo svojom živote a naplno sa vžije do života pôvodných majiteľov mlyna.

Mal som tú česť stráviť niekoľko dní a nocí priamo v mlyne a tak mám k tomuto miestu aj citový vzťah. Pred pár dňami som tu bol aj s priateľkinými rodičmi z Rakúska a boli nadšení!

 

Lucia Brezianska (luciabreazianska.com)


Na Slovensku
Kôprovský štít (zdroj: Lucia Brezianska)

Slovensko je krásne, čo si veľa z nás neuvedomuje. Pre mňa najkrajším miestom sú Vysoké Tatry – klasika. 😀 Úplne najviac sa mi páčila túra na Kôprovský štít – tie výhľady sú jednoducho neuveriteľné! Tam človek zabudne na všetky svoje problémy. 🙂

 

Michaela Čajková (travelismus.com)


Na Slovensku
Roháče – vrch Salatín 2048 m.n.m (zdroj: Michaela Čajková)

Za seba môžem každému doporučiť návštevu Roháčov. Sama mám to šťastie, že pochádzam z malého mesta Tvrdošín na severe Slovenska a do hôr sa dostanem už za 20 minút autom. Dajú sa tu absolvovať rôzne túry s dychberúcimi výhľadmi. Naposledy som tam bola v zime snowboardovať a v lete sme absolvovali túru na vrch Salatín – 2048 m.n.m. Začali sme v lyžiarskom stredisku Spálená, odkiaľ vedú nielen turistické chodníčky, ale aj sedačková lanovka, ktorú môžete využiť aj v letnom období. A síce stúpanie na vrchol vie byť pekná drina, ten výhľad za to stojí! 🙂

 

Alexandra Kováčová (crazysexyfuntraveler.com)


Na Slovensku
Morské oko (zdroj: Alexandra Kováčová)

Keďže som z Východného Slovenska, určite by som bola radšej, keby tu zavítali viacerí ľudia aj zo západu. Východ toho ponúka oveľa viac ako si človek myslí. Jedným z mojich najobľúbenejších miest je jazero Morské oko, ktoré sa nachádza vo Vihorlatskom pralese. Morské oko je tretie najväčšie prírodné jazero na Slovensku a keďže ide o Národnú Prírodnú Rezerváciu, platí tu najvyšší piaty stupeň ochrany. Člnkovanie, kúpanie a rybolov sú tu tak zakázané, a tým sa jazero udržuje aj naďalej čisté a môže byť domovom pre množstvo rýb, ktoré sa dajú sledovať z brehu.

Morské oko je obkolesené Bukovými lesmi, ktoré sú vďaka svojej jedinečnosti od roku 2007 UNESCO pamiatkou. Keď som doma na východe a potrebujem sa ísť ukľudniť, prechádzka okolo Morského oka vždy pomôže.

 

Milan Bardún (bezmapy.com)


Na Slovensku
Galéria Danubiana (zdroj: Milan Bardún)

Ja budem trápny a poviem, že by som určite čitateľom odporučil, aby sa zastavili aj v mojej rodnej Bratislave. Ako sledujem zahraničné blogy a ostatných blogerov, čo chodia na Slovensko, idú prevažne do Tatier. To je pekné, no aj Bratiska má niečo do seba a hlavne jej okolie.

Odporučil by som návštevu anglického parku s kaštieľom v Malinove, či kaštieľ v Rusovciach. Vyskúšať taktiež môžu bobovú dráhu alebo večeru v Televíznej veži. Centrum mesta má tiež toho veľa čo ponúknuť, a to určite rôzne alternatívne podniky s netradičnými pivami. Bratislava má aj nádhernú prírodu a Malé Karpaty ponúkajú všetko to, čo vyhľadávajú tí, čo cestujú za prírodou a turistikou. Tí, čo hľadajú aj umenie by nemali vynechať galériu Danubiana, Redutu alebo Nedbalku.

 

Milada Konečná (milimundo.com)


Na Slovensku
Vihorlatské vrchy – Sninský kameň (zdroj: Milada Konečná)

Ako správna východniarka by som rada čitateľom odporučila navštíviť perlu východného Slovenska – ZEMPLÍN. Zemplínska Šírava je najväčšou vodnou priehradou na Slovensku, kde môžete v mnohých oblastiach kempovať, stanovať, užívať si slniečka, vody a pohody ako takej. Jednou z mojich najobľúbenejších častí Šíravy je tiež Kamenec, kde to cez leto ozaj žije aj v noci. V okolitých salašoch si doprajte chutné bryndzové halušky, pirohy či lokše, ktoré odôvodnene reprezentujú slovenskú kuchyňu.

Ak ste na druhej strane milovníkom prírody a hôr, tak určite nevynechajte návštevu Morského oka (najväčšieho jazera vo Vihorlatských vrchoch), ktorú môžete spojiť s krátkym trekom na Sninský kameň, odkiaľ sa Vám ponúknu nezabudnuteľné výhľady na okolitú prírodu. No a v neďalekom mestečku Strážske (odkiaľ pochádzam) Vám chuťové poháriky pošteklí delikátna vanilková zmrzlina, ktorá sa pokladá za jednu z NAJ na Východnom Slovensku. Neváhajte a príďte ma do Strážskeho navštíviť. 🙂

 

Aleš Tvrdý (photoandtraveling.com)


Na Slovensku
Kvačianska dolina (zdroj: Aleš Tvrdý)

Na Slovensku máme naozaj dosť krásnych a jedinečných miest, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť. Takže otázka typu, ktoré je moje najobľúbenejšie alebo kam sa treba ísť pozrieť je veľmi ťažká. 🙂
Avšak, ako prvá sa mi v hlave vynorila Kvačianska dolina. Na svojej okružnej ceste okolo Slovenska, ktorú som absolvoval v auguste minulého roku, som si ju do itineráru zaznačil aj ja. Skôr, ako som sa tam však dostal, bolo treba absolvovať krásnu prechádzku cez les a prírodný kaňon. Po zhruba 50 minútovej ceste nenáročným terénom, cez nádhernú prírodu, som sa dostal do cieľa.

Medzi vysokými skalami a lesmi sa nachádza malá dolina. Okolo nej je pár vodopádov, ktoré sú vytvorené či už človekom alebo prírodou.
V krištáľovo čistej vode je najmä počas letných dní, príjemné osviežiť sa. Aby toho nebolo málo, tak po prúde rieky sa nachádza starý a stále funkčný mlyn. Celé jeho okolie je skutočne veľmi príjemné miesto na oddych a relax. Okrem tohto skvelého prostredia sa tu aj varia naozajstné slovenské domáce špeciality, takže odtiaľto hladný určite neodídeš.

 

 

Jozef Orgonáš a Hana Šušlová (cestujemespolu.com)


Na Slovensku
Kamenný vodopád Somoška (zdroj: Jozef Orgonáš, Hanka Šušlová)

Na Slovensku je aj mnoho miest, o ktorých ste možno ani netušili.Vedeli ste napríklad, že na Slovensku máme kamenný vodopád či dokonca kamenné pole? V okrese Lučenec neďaleko maďarských hraníc sa z obce Šiatorská Bukovinka dostanete k náučnému chodníku Somoška. Sledujte hnedé informačné tabule s nápisom Hrad Somoška, ktoré vás dovedú na parkovisko. Keď už nebude kam ďalej pokračovať, vydajte sa na 1,6 km dlhý náučný chodník s ôsmymi zastávkami – a jednou z nich je aj kamenné pole. Obrovská masa kameňov, ktorá na toto miesto akoby ani nepatrí. Kopa “šutrov” vznikla síce oficiálne zvetrávaním bazaltu a veľká časť má pôvod v dobe ľadovej, napriek tomu to vyzerá, akoby sem tie kamene niekto nanosil.

Ešte zaujímavejší je však Kamenný vodopád, ktorý sa nachádza iba pár desiatok metrov obďaleč. Vznikol z bazaltovej lávy asi pred 4 miliónmi rokov a je fascinujúci pravidelnými “prúdmi” (čadičovo-kamennými 5 až 6-uholníkovými útvarmi), ktoré pripomínajú vodopád. Len skamenelý. 🙂

 

Simona Slováková (tulajmesa.sk)


Na Slovensku
Nižná Boca (zdroj: Simona Slováková)

Nezvyknem sa vracať na miesta, ktoré som už raz navštívila.  Teda, pokiaľ Slovensko neprejdem celé, máme tu mnoho užasného, čo treba vidieť/zažiť. No napriek tomu je miesto, ktoré mi viac ako prirástlo k srdcu.

Nižná Boca je stará banícka obec pod Rovnou hoľou v Nízkych Tatrách.  V tejto dedinke zastal čas a dýcha história. Storočné drevenice, pôvodné maštaľky na okolitých lúkach, rozhľadňa s výhľadom na obec a panorámu Vysokých Tatier sú len omrvinkou z toho, čo dedinka návštevníkom ponúka. Ja si tu vychutnávam únik pred hlukom mesta a uponáhľanými dňami, pokojnú atmosféru, milých ľudí a turistiku naprieč nádhernou prírodou.

 

Kristína Tóthová (cinderellastravelshoes.com)


Na Slovensku
Výhľad na dedinu Lačnov s 8 stálymi obyvateľmi (zdroj: Kristína Tóthová)

Slovensko je prekrásna krajina a veľmi ma teší, že každým rokom stále viac Slovákov cestuje po svojej rodnej krajine a objavuje aj menej známe miesta. Jedným z takých miest je aj oblasť Šarišskej vrchoviny s Braniskom v blízkosti Prešova. Malebné dedinky Fričovce – Šindliar – Lipovce – Lačnov ponúkajú prekrásnu prírodu s peknými výhľadmi na okolie. Možností ako tráviť čas v tejto oblasti Slovenska je neúrekom, stačí si len vybrať. 🙂

Môžete tu absolvovať túry v Kopytovskej doline, okolo Kamennej baby, vyliezť na najvyšší vrch pohoria Branisko – na Smrekovicu (1200 m n.m.) s perfektným výhľadom, navštíviť jaskyňu Zlá diera, renesančný kaštieľ vo Fričovciach, alebo stredoveký kostol sv. Michala v Šindliari, či sa napiť minerálneho prameňa Salvator v Lipovciach alebo Sultánky v Šindliari. Každoročne sa tu koná Silvestrovská túra, ktorá začína v obci Šindliar. V blízkosti sa nachádza aj Spišský hrad, ktorý patrí k pamiatkam UNESCO. Vďaka manželovi som spoznala túto malebnú časť Slovenska, keďže pochádza z obce Šindliar. Rada sa sem vraciam a myslím si, že po návšteve neostanete sklamaní ani vy. 🙂

 

Možno si postrehol opakovanie sa jedného z miest. Áno, je to tak. Všetci travel blogeri odpovedali nezávisle od seba. Opýtala som sa každého z nich rovnakú otázku a pri 10 ľuďoch, 2 z nich považujú za najkrajšie miesto na Slovensku práve Kvačiansku dolinu. Na tom asi niečo bude, nemyslíš? 🙂

 

  • TIP na záver:

    Ja sama som premýšľala, ktoré miesto je to naj pre mňa. Netrvalo dlho, kým som si uvedomila aké mám šťastie. Šťastie v čom? No práve v tom, že žijem na mieste, ktoré je obklopené úžasnou prírodou a stačí mi prejsť pár krokov a môžem si užívať nekonečný pokoj, ktorý toto miesto ponúka. O akom mieste to tu točím? To a ešte viac sa dočítaš práve TU.

 

Tak čo, už vieš kam na výlet v najbližších dňoch, či týždňoch? Verím, že áno. Svet je skutočne rozmanité miesto, ktoré toho v sebe ukrýva mnoho. Nie je však na škodu začať práve tu. Na mieste, ktoré nám ponúka oveľa viac ako si ktokoľvek dokáže vôbec predstaviť. Na Slovensku máme toľko krásnych miest, vrchov, riek, jazier a pohorí…

Stačí si len vybrať. 🙂 🙂 🙂

 

Ak sa ti článok páči, zdieľaj ho aj so svojimi kamošmi, prípadne daj vedieť do komentára, ktoré miesto je to naj pre TEBA. Možno tak inšpirujeme ďalších ľudí v tom, aby viac cestovali nie len po svete, ale aj po Slovensku. 

 

 

 

Facebook komentáre

2 thoughts on “Toto sú tie najkrajšie miesta na Slovensku, ktoré ti odporúčajú slovenskí travel blogeri

    1. Veru máme tu toho viac než dosť. 😛 Sama zisťujem, že za každým rohom je niečo o čom som ani len netušila. 😀 Včera som si napríklad bola pozrieť Slovenský orloj v dedinke Stará Bystrica. 🙂 Veľmi pekné prostredie. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *